Case Study

Chciałbym się tu podzielić informacjami na temat prowadzonego przeze mnie projektu. Projekt związany jest z budową kilku serwisów z ofertami noclegowymi w Zakopanem. Każdy z tych serwisów jest oddzielnie pozycjonowany na wybrane słowa kluczowe. Poniżej znajduje się zbiór postów opublikowanych w ramach działań związanych z projektem. Uporządkowałem je według harmonogramu prac (niekoniecznie pisanych zgodnie z nim). Zapraszam do czytania.

  1. Przygotowanie planu – opisuję tu w bardzo skróconej formie plan działań, który zaplanowałem sobie przed przystąpieniem do projektu. Traktowałbym to jako zarys prac jakie trzeba wykonać a nie konkretnych harmonogram działań.
  2. Analiza konkurencji – znajdują się tu elementy jakie warto poddać analizie SEO badając strony konkurencji pojawiające się w wynikach wyszukiwania. Analiza ta może nam odpowiedzieć na pytanie jakie trudności, lub jak trudno będzie pozycjonować serwis. Podałem też wyniki analizy dla mojego projektu.
  3. Przygotowanie strony – dobrze jest przed powstaniem docelowej wersji strony podjąć działania związane z pozycjonowaniem. Mamy tu informacje jakie działania pomogą nam w późniejszym promowaniu serwisu w wyszukiwarce.
  4. Start serwisu – opisuję tu start drugiego serwisu z ofertami. W porównaniu z pierwszym wprowadziłem trochę zmian pod kątem użytkowników. Niestety odbiło się to na optymalizacji SEO.  Zadbałem też o pozycjonowanie szerokie, czyli długi ogon.
  5. Strony wsparacia – trochę o tym jak zbudować wartościowe zaplecze. Takie, które służy nie tylko pozycjonowanej stronie, ale posiada też wartościową treść dla odwiedzających. Warto budować strony tematycznie powiązane, mają one wtedy większą wartość od strony SEO.
  6. Pozycjonowanie serwisu – czyli o tym co tygryski lubią najbardziej. Jak w praktyce wygląda zdobywanie pozycji w wynikach wyszukiwania. Trochę ogólnie, ale są też konkretne wnioski oraz błędy.

Tyle na razie napisałem odnośnie analizy przypadku w moim projekcie. Będę dopisywał kolejne posty wraz z rozwojem serwisów i ich widocznością w Google. Myślę, że pojawi się sporo tematów związanych ze statystykami odwiedzin w połączeniu z wynikami pozycjonowania.

Zostaw komentarz