Lista presell page – posortowana w oparciu o wybrane kryteria

Przeglądałem ostatnio zbiór presell page celem wykorzystania ich do umieszczania wpisów. Listę do analizy pobrałem z katalogu MAR – www.katalogiseo.info – zawiera największy zbiór informacji o preclach i katalogach). W wyszukiwaniu zaawansowanym wybrałem kryterium presell, koszt pobrania takiej listy w formacie txt to 5 zł. Na początek trzeba uporządkowałem listę zostawiając adresy i przeglądałem poszczególne linki z użyciem wtyczki do firefoxa – Launch Clipboard – umożliwia otwierani wielu adresów w zakładkach metodą kopiuj – wklej.

Porządkowanie listy presell page

Najpierw sprawdziłem, które jeszcze istnieją. Zostało jakieś 80% listy co w sumie nie jest złym wynikiem biorąc pod uwagę jakość niektórych presell page. Pierwsze kryterium, które się w międzyczasie nasunęło to podział na precle postawione na domenach i subdomenach. Wyższy wskaźnik istnienia precli występuje na domenach. Prawdopodobnie ze względu na koszty związane z zakupem domeny i subdomeny. Jak ktoś już wydał więcej pieniędzy to stara się dbać o stronę.

Postawiony na domenie precli pozostało około 300. Następnie brałem pod uwagę jakość strony i wpisów – ze standardową skórką i zaspamowane linkami lub reklamami oraz „martwe” odpadały w pierwszej kolejności. Po tej selekcji zostało 210 presell page.

Część z nich budowana jest pod SWL (system wymiany linków) i to kryterium również brałem pod uwagę. Tych, które miały powyżej 8 linków wychodzących z pierwszej strony (poza wpisami) nie analizowałem dalej. To ograniczyło listę do 146 presell page. W moim przekonaniu to już precle, które mają szanse pozostać w sieci i można do nich dodawać linki bez obawy, że znikną.

Kryteria

Kolejnym krokiem była analiza pod kątem mocy linków umieszczanych we wpisach. Kryteria, które brałem pod uwagę to

  • Page rank
  • Wiek domeny
  • Ilość linków
  • Ilość stron

Statystyki ogólne listy presell page.

  • Powyżej page rank 3 ma 15 precli w większości na domenach powyżej dwóch lat.
  • Z PR 2 znajdziemy 16 presell page, tu już połowa znajduje się na domenach dwuletnich i więcej.
  • Z PR 1 – 25 precli i tu większość domen nie przekracza wieku dwunastu miesięcy.
  • 83 presell page z PR 0, 18 domen powyżej dwóch lat.

Linki do plików [edit: aktualizacja PR i danych – 10.01.2010]

Po aktualizacji zmieniły się trochę statystyki ilości i PR.

Jak będę miał kiedyś siły i cierpliwość przeanalizuje tymi samymi kryteriami precle na sub-domenach. Wszystkie uwagi i propozycje mile widziane.